Türkçe
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Türkçe Öğrenin. Türkçe, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir. Türk öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla Türkçe öğrenebilirsiniz.

Türkçe Eğitim Seviyeleri

türkçe eğitimi

Türkçe Kur Sistemi

Türkçe düzeyi kur programı toplam 6 kur sistemiden oluşmaktadır. Başlangıç A1,  Başlangıç Üzeri A2, Orta Seviye B1, Orta Üzeri Seviye B2, İleri Seviye C1 ve İleri Seviye C2 şeklindedir

Başlangıç Seviyesi A1

Günlük ifadeleri kolay anlayabilir ve sağlam yapıda ihtiyaçları karşılayacak basit cümleler kurabilir. Kendisini ve başkalarını takdim edebilir ve nerede oturduğu, bildiği kişiler ve sahip olduğu şeyler gibi kişisel detaylar konusunda sorular sorup cevaplayabilir. Karşıdaki şahıs yavaş ve açık konuşursa ve yardım etmeye hazırsa basit anlamda diğer insanlarla iletişim kurabilir.

Başlangıç Üzeri A2

Cümleleri ve kendisiyle çok ilgili alanlarda sıklıkla kullanılan ifadeleri anlayabilir (ör. çok temel kişisel ve aile bilgileri, alış veriş, yerel coğrafya, istihdam gibi). Bildik ve rutin konularda basit ve doğrudan bilgi takası gerektiren rutin ve basit görevlerde iletişim kurabilir. Geçmişi hakkında, yakın çevresi ve acil ihtiyacı olan alanlardaki konularda basit terimlerle ifade edebilir.

Orta Seviye B1

İş, okul ve boş zamanları vb. yerlerde düzenli olarak karşılaştığı benzer hususlarla ilgili açık standart girdilerin ana fikrini anlayabilir. Dilin konuşulduğu bir yerde seyahat ederken ortaya çıkabilecek çoğu durumla baş edebilir. Profesyonel ya da bildik alanlardaki konularda basit bağlantılı metinler kullanabilir. Tecrübelerini, olayları, hayalleri, umutları ve hedeflerini tanımlayabilir ve düşünceler ve planlar için kısa nedenler ve açıklamalar verebilir.

Orta Üzeri B2

Uzman olduğu alanda ki teknik tartışmalar dahil hem somut hem de özet konularda karmaşık metinlerin ana fikirlerini anlayabilir. Her iki tarafı germeden ana dili olarak konuşanlarla normal iletişim kuran akıcı ve spontane derecede iletişim kurmak gayet mümkündür. Geniş yelpazedeki konularda açık, detaylı metinler oluşturabilir ve çeşitli opsiyonların avantajlarını ve dezavantajlarını vererek bir konuda görüş açısını açıklayabilir.

İleri Seviye C1

Geniş bir yelpazede iddialı, uzun metinleri anlayabilir ve ima edilen anlamlarını fark edebilir. İfadelerini açıkça araştırmadan akıcı ve kendiliğinden olarak fikirlerini ifade edebilir. Sosyal, akademik ve profesyonel amaçlar için dili esnek ve etkin bir şekilde kullanabilir. Karmaşık konularda net, iyi yapılandırılmış, detaylı metinler üretebilir, yapısal kalıpların, bağlaçların ve birleşik gereçlerin kontrollü kullanımını gösterebilir.

İleri Seviye C2

Esas itibariyle kolayca duyduğu ve okuduğu her şeyi anlayabilir. Farklı konuşulan yazılan kaynaklardan bilgiler özetleyebilir. Tutarlı bir sunum içerisinde tartışmaları ve düşünceleri yeniden yapılandırabilir. Kendisini kendiliğinden, son derece akıcı ve net ifade edebilir, en karmaşık durumlarda bile maksadın en ince ayrıntılarını ayırt edebilir.