PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Koç Üniversitesi KUEPE Kursu

Koç Üniversitesi KUEPE İngilizce yeterlik sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca dört dil becerisini ölçen seviye belirleme sınavı uygulamaktayız. Seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının dilbilgisi, reading, writing, speaking ve listening yeterliği net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Bu test sonrasında katılımcının var olan okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerisini geliştirecek programları hazırlamaktayız. Eğitim başlangıcından sonuna kadar sınav formatına yönelik teknikler öğrencilerimize aktarılmaktadır.

Koç Üniversitesi KUEPE hazırlık atlama sınavı Proficiency eğitimlerimiz konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından düzenlenmektedir.

Hazırlık Geçme Seviye Tespit KUEPE Sınavının İçeriği:

Öğrenciler ilk üniversiteye kayıt yaptırdıklarında, seviye tespit sınavına girerler. Seviye tespit sınavının sonuçlarına göre sınıflarına yerleştirilirler. Seviye tespit sınavından 74 ve üzeri alan öğrenciler, bölümlerine başlayabilmek için ELC tarafından verilen kurumsal TOEFL (ITP)’a girebilirler. İngilizce Hazırlık Programından muaf olabilme şartları şöyledir:

Hazırlık Sınıfı Geçme Şartları

TOEFL/TWE’den 550/4 ve üzeri puan alan öğrenciler doğrudan bölümlerinde eğitimlerine başlayabilirler.

TOEFL’dan 537 ve üzeri alıp genel not ortalaması 2.00 ve üzeri olan öğrenciler Konuşma (KUEPE-S) ve Yazma (KUEPE-W) sınavına çağırılırlar. Bu sınavlardan 5 üzerinden en az 3 alan öğrenciler de yine akademik programlarına başlama hakkı kazanmış olurlar.

Daha önceki herhangi bir TOEFL’dan 537 ve üzeri puan almış olan öğrencilerin 2.00 ve üzeri ortalamaları olması halinde konuşma (KUEPE-S) ve yazma (KUEPE-W) sınavlarına girmek için ileriki tarihlerde tekrardan TOEFL’a girmelerine gerek yoktur.

Yine aynı şekilde ELC genel not ortalaması 2.00 ve üzeri olan öğrenciler önceki herhangi bir TOEFL’dan 550 ve üzeri puan almış ancak TWE (Kompozisyon)’dan 4 alamamış ise yazma sınavına (KUEPE-W) girebilirler ve 5 üzerinden en az 3 almaları durumunda bölümlerinde eğitime başlayabilirler.

Koç Üniversitesi İngilizce Dil Merkezi sadece aşağıdaki iki TOEFL IBT sınav merkezinin sonuç belgesini kabul etmektedir:

  • TOBB Üniversitesi Yabancı Diller Bölümü TOEFL IBT Sınav Merkezi, Ankara
  • Boğaziçi Üniversitesi Fen-Edebiyat Fakültesi Çeviribilim Bölümü TOEFL Sınav Merkezi