İngilizce
Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir. Dünya Dilleri Merkezi farkıyla İngilizce öğrenin. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla İngilizce öğrenebilirsiniz.

Upper-Intermediate İngilizce Kursu | İleri Seviye B2

Dünya Dilleri Merkezi'nde B2 Seviyesinde İngilizce Eğitimi. İngilizce konuşulan bir ülkede çalışmak ve okumak için uygun bir seviyedir. Bu seviyede görevlerin ve görüşlerin tartışılmasına izin vermek için başkalarıyla yeterince iletişim kurabilirsiniz. B2 düzeyinde İngilizce konuşabilen insanlar, özellikle normal konuşmaların dışında olan bir konu hakkında konuşmalarda konuşmanın daha ayrıntılı ve daha küçük bölümlerinden bazılarında eksiklikler olabilir.

upper intermediate ingilizce

Ayrıca, konuşma ve mizah konusundaki daha ince anlamların bazılarını anlayamayabilirler.

Neden B2 Seviyesi İngilizce Eğitimi

İngilizce akıcılığınızı artırın, böylece anadili olan konuşmacılarla etkili bir şekilde etkileşime girebilir ve kelime bilginizi yaklaşık 3.000 kelimeye kadar çıkartabilirsiniz.

Bunun yanısıra IELTS puanınızı 7.0'ye yükseltmenize veya Cambridge English First (FCE) derslerine hazırlanmanıza yardımcı olacaktır.

B2 Üst Orta İngilizce Kursu, önceden öğrenmiş olduğunuz İngilizce dil becerilerini geliştirmek ve bir sonraki seviyeye geçmenize yardımcı olmak için tasarlanmıştır.

Dünya Dilleri Merkezi Şubelerinin detaylı kurs tarihlerini inceleyin ve size uygun olan şubenin Ön Bilgi Formundan ve şubelerin iletişim bölümünden Şubelerimizden birine yazın sorularınızı cevaplayalım.

İngilizce B2 Seviyesi Çalışma Teknikleri Nasıl?

  • Doğruluğu arttırmaya ve hataları gidermeye odaklanın.
  • Pasif zaman ve mod kipi gibi daha karmaşık gramer kullanma kapasitesi oluşturun.
  • Sabit ifadeler, kesin telaffuz ve deyimsel fiillerle daha kolay kullanım sayesinde akıcılığı arttırın.
  • Suç, çevre ve sosyal medya gibi öne çıkan sorunları tartışın.
  • Sağlık, sosyal medya ve seyahat gibi konular için kelime öğrenin, İngilizceyi avantaj ve dezavantajları belirtmek ve görüş bildirmek için kullanın.

Upper-İntermediate | Orta İleri Seviye İngilizce nedir?

İngilizce orta ileri düzey kursunun gerekli içeriğini tamamlayabilen ve İngilizce’yi iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir. İngilizce orta ileri düzey kur sonunda öğrenciler yabancılarla her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler ve iletişimde problem yaşamazlar.

  • Bir röportajı anlayabilme, güven ya da güvensizliğini gösterebilme, bir tabloyu tasvir edebilme, reklam metni yazabilme.
  • Söylenenleri aktarabilme, birinin kızgınlığına cevap verme, edebi bir metni anlayabilme, bir hikayenin devamını hayal edip yazabilme.
  • Bir filmin bir sahnesinde geçen konuşmayı anlayıp devamını hayal edebilme, bir şarkının neden bahsettiğini anlayabilme,.
  • Bir gazeteye hayal kırıklığını anlatan bir yazı yazabilme, mesleki bir karşılıklı konuşmayı anlama, günlük ifadelerle mini diyaloglar yazabilme.
  • Mesleki bir teklife cevaben red mektubu yazabilme, bir forum tartışmasında belirtilen fikirleri anlayabilme.

upper intermediate ingilizce seviye