PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kursu

Kadir Has Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama Proficiency sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca dört dil becerisini ölçen seviye belirleme sınavı uygulamaktayız. Seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının reading, writing, listening, speaking düzeyi net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Eğitimlerimiz Kadir Has Üniversitesi hazırlık atlama sınavına girecek öğrenciler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Kadir Has Proficiency sınavı formatına yönelik teknikler ve katılımcıların muafiyet sınavının reading, writing, speaking ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı Proficiency eğitimi programlarımız konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir.

Kadir Has Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavının İçeriği:

İngilizce Yeterlik Sınavı Eylül, Ocak ve Mayıs aylarında yılda 3 kez yapılmaktadır. Sınav dört bölümden oluşmaktadır.

  • Yazma (Writing) Bölümü - %30
  • Okuma (Reading) Bölümü - %30
  • Dinleme (Listening) Bölümü - %25
  • Konuşma (Speaking) Bölümü - %15

Akademik yıl başında (Eylül ayında), İngilizce Seviye Tespit Sınavı (KHAS-STS) ve İngilizce Yeterlik Sınavı (KHAS-İYS) olmak üzere iki aşamalı uygulanmaktadır.

  • KHAS-STS: Bu sınav, öğrencilerin seviyelerini belirlemek için yapılmaktadır.
  • KHAS-İYS: Bu sınav, öğrencilerin İngilizce yeterliklerini belirlemek için yapılır.

İngilizce Yeterlik Sınavına girebilmek için öncelikle üniversitede kayıtlı öğrenci olma şartı aranır. Yıl içerisinde Ocak ve Mayıs aylarında yapılan sınavlar tek aşamalıdır ve en az B seviyesini başarı ile tamamlayan ve % 85 devam şartını yerine getirmiş olan öğrenciler bu sınavlara katılmaya hak kazanır.

Güz döneminde kayıt donduran öğrenciler Ocak ayında İngilizce Yeterlik Sınavı’na, Bahar döneminde kayıt donduranlar ise Mayıs ayında İngilizce Yeterlik Sınavı’ na giremezler.

Öğrenciler İngilizce Yeterlik Sınavı başarı puanlarına göre bağlı bulundukları Fakülte / Bölümlerinin 1. ve 2. Sınıflarında alacakları Güz ve Bahar dönemi İngilizce derslerinden muafiyet alırlar.