PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Acıbadem Üniversitesi AYES Kursu

Acıbadem Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavına yönelik hazırlık atlama eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca seviye belirleme sınavı uygulamaktayız. Bu seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının İngilizce eğitim düzeyi net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Katılımcının var olan dilbilgisi, gramer, konuşma ve anlama becerisini geliştirecek programlar uygulayarak aynı zamanda sınav formatına yönelik teknikleri aktarmaktayız.

Öğrencilerimizin Proficiency sınavının reading, writing, speaking ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı programlarımız konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir.

Acıbadem Üniversitesi Sınavının İçeriği:

Acıbadem Üniversitesi lisans programı eğitim dili İngilizce olan bölümlere yeni kayıt yaptıran öğrenciler kayıt haftasında APPT’e ( Acıbadem Yerleştirme ve Yeterlilik Sınavı)'na girmekle yükümlüdürler. Bu sınavdan 70 ve üzerinde puan alan öğrenciler İngilizce Hazırlık programından muaf olup lisans eğitimlerine başlamaya hak kazanırlar. 70’in altında puan alan öğrenciler ise aldıkları puanlara göre İngilizce Hazırlık Programına yerleştirilirler ve en az 2 akademik dönem eğitim alarak başarılı olabilirler.

Acıbadem Üniversitesi İngilizce Yeterlik Sınavı Bu sınavda başarılı olan öğrenciler ile eşdeğerliliği Üniversite tarafından kabul edilen yerel ve uluslararası dil sınavlarından birinden son iki yıl içerisinde TOEFL veya Pearson PTE, üç yıl içerisinde CAE, beşyıl içerisinde ise YDS - YÖKDİL geçerli puan alan öğrenciler kendi bölümlerindeki lisans derslerine katılma hakkını kazanırlar.

Hazırlık eğitimi süresince öğrencilerin doğal ve akıcı İngilizce düzeyine ulaşmaları için sunum ve ödev hazırlama, farklı seviyelerde okuma, değerlendirme, tartışma ve grup çalışmaları gibi etkinlikler yürütülmektedir.

AYES Sınavına Eşdeğer Kabul Edilen Puan Denklikleri:

YDS/YÖKDİL 85 - Geçerlilik Süresi - 5 Yıl​

PEARSON PTE Academic 67 - Geçerlilik Süresi - 2 Yıl

TOEFL (IBT) 80 (Test) - 20 TWE - Geçerlilik Süresi - 2 Yıl

CAE C - Geçerlilik Süresi - 3 Yıl

Yukarıda belirtilen sınavlardan kabul edilen puanı almış olan öğrenciler, İngilizce muafiyet sınavına girmeksizin İngilizce hazırlık eğitiminden muaf sayılırlar.​​​​​​​​