IELTS
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla IELTS Hazırlık Kursu. Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda IELTS'e Hazırlanın Türk ve Yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla IELTS sınavına hazırlanabilirsiniz.

IELTS Kursu Sınav Hazırlık Dersleri Eğitim Fiyatları

Eğitimler alanında uzman en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip Türk ve yabancı öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir. IELTS Kursu sınav hazırlık eğitiminde minimum 6.0 ve 6.5 puan hedefleyen katılımcılar için okuma, yazma, konuşma ve dinleme becerilerinin geliştirilmesi ve IELTS sınavının yapısının katılımcı tarafından iyi anlaşılır olması için IELTS teknikleri üzerine dersler vermekteyiz.

ielts kursu

IELTS, İngilizce dil yeterlilik sınavı ile tanışın, IELTS sınavı İngilizce’nin kullanıldığı ülkelerde eğitim almak, çalışmak veya göç etmek isteyen kişilerin İngilizce dil seviyelerini değerlendirmek için yapılan uluslararası bir dil sınavıdır. IELTS, dil becerilerini adil, doğru ve amaca uygun bir şekilde dünya çapında kabul edilmiş standartlar çerçevesinde değerlendirir ve başlangıç seviyesinden en ileri seviyeye kadar tüm seviyelerini kapsar.

İngilizce öğrenmenin ana dili olan yerlere gitmek, eğitim almak, çalışmak veya göç etmek isteyen kişiler için IELTS sınavında yüksek puan almak çok önemlidir. Bu nedenle IELTS sınavına girmeden önce sınava iyi hazırlanmanız ve hedeflediğiniz puana yönelik dersler almanız sizin için en iyi seçenek olacaktır.

IELTS Hazırlık Eğitimi İçeriği

İngilizce akıcılığınızı, doğruluğunuzu ve güveninizi geliştirmeye odaklanmanızı sağlıyoruz.

Sınav tekniğinizi geliştirirken Akademik veya Genel olarak IELTS sınav formatını tanıtıyoruz.

Yeteneğinizi en iyi şekilde yerine getirebilmeniz için bir strateji geliştirmenize yardımcı oluyoruz.

Okuma, Yazma, Konuşma ve Dinleme, Dört temel beceride dil becerinizi geliştirmenizi hedefliyoruz.

IELTS Kursları Katılımcı Sayısı ve Şartları Nedir?

Birçok kursta karşılaşılan 12 ya da 15 kişilik gruplarda yürütülen genel dil eğitiminin aksine IELTS sınavına yönelik en fazla 6 katılımcıdan oluşan ve her katılımcının hedefine yönelik verim alabileceği grup dersleri ya da bireysel hazırlık dersleri düzenlemekteyiz. Bu nedenle kesinlikle kalabalık gruplar oluşturmamaktayız.

Eğer yoğun bir programınız varsa özel ders sizin için en avantajlı seçenek olacaktır. Belirleyeceğiniz gün ve saatlerde haftalık olarak revize edilebilen bir program ile IELTS sınavı akademik yaşamınızda ya da iş hayatınızda profosyonel amaçlarınızın önünde bir engel olmaktan çıkacaktır.

Intermediate düzeyde olan öğrenciler için sınavdan 5.5-6.0 bandında puan almaları hedeflenmektedir.

Upper Intermediate düzeyde olan öğrenciler için sınavdan 6.0-7.0 bandında puan almaları hedeflenmektedir.

Advanced düzeyde olan öğrenciler için 7.0-9.0 bandında puan hedeflenmektedir.

İstek üzerine 2 veya 3 kişilik gruplar da oluşturulabilir. 2003 yılından bugüne olan tecrübemiz ve akademik başarısı tescilli öğretmenlerimiz ile sizleri istediğiniz skora götürecek programı hazırlamaktayız. Programda kullanılacak tüm ders materyalleri DDM tarafından katılımcılara ücretsiz olarak verilmektedir.

IELTS Eğitim Günleri ve Kurs Süresi

Eğitimler hafta sonu ve hafta içi programları şeklinde olup dersler İstanbul'da Kadıköy, Bağdat Caddesi, Beşiktaş ve Ataşehir şubelerimizde düzenlenmektedir. Gruplardaki katılımcıların dil beceri düzeyinin homojen olması esastır. Seviye tespit sınavı sonucuna göre hafta içi günleri ders alacak öğrenciler ve  hafta sonu ders alacak öğrenciler belirlenerek gruplar oluşturulur. Her katılımcı ayrı ayrı yazılı ve sözlü sınava tabi tutulmaktadır. Toplam 10 hafta süren ve 60 dersten oluşan, her ders saatinin 50 dakika olduğu eğitim sistemiyle İngilizcenizi geliştirmeniz ve IELTS sınavına hazırlanmanız için dil okulumuz mükemmel bir fırsat sunmaktadır.

IELTS (International English Language Testing System)

IELTS dört temel dil becerisi olan okuma, yazma, dinleme ve konuşma becerilerini Akademik ve Genel sınav düzeyinde ölçen uluslararası geçerliliği olan bir İngilizce dil sınavıdır. IELTS, 9 puan ölçeğinde değerlendirilir, sınavında kalma ya da geçme yoktur. Sınav notu değerlendirmesinde 1 en düşük ve 9 en yüksek puandır. Adaylara genel bir not verilmesinin yanı sıra, girdikleri dinleme, okuma, yazma ve konuşma bölümlerinin her biri için ayrı ayrı not verilmektedir.

Akademik IELTS

Yurt içinde ve yurt dışında herhangi bir üniversite ya da bir yüksek eğitim kurumuna girmek isteyen öğrenciler içindir.

Genel IELTS

Yurt içi ve yurt dışında dönemsel eğitim programlarına katılmak isteyen öğrenciler ile belli kurum ve kuruluşlara (bankalar, konsolosluklar vb) İngilizce yeterlik belgesi sağlayacak çalışanlar içindir.

Dinleme ve konuşma becerileri her iki versiyon için standarttır fakat okuma ve yazma becerileri için modüller Akademik ve Genel olarak ayrılmaktadır. Genel IELTS testinin süresi toplam 2 saat 45 dakikadır.

Dinleme: 4 bölüm, 40 soru, 30 dakika.

Konuşma: 11-14 dakika.

Genel İngilizce Okuma: 3 bölüm, 40 soru, 60 dakika.

Akademik İngilizce Okuma: 3 bölüm, 40 soru, 60 dakika.

Genel İngilizce Yazma: 2 konu, 150-250 kelime, 30 dakika.

Akademik İngilizce Yazma: 2 konu, 150-250 kelime, 60 dakika.

Her bölüm 9 üzerinden puanlanır ve son olarak bunların ortalaması alınır.

IELTS yazılı ve sözlü sınav gün, saat ve yer bilgileri adaylara gönderilmemektedir. Adaylar kendilerine gönderilen aday numaralarını kullanarak sınava 10 gün kala British Council’ın internet sitesinden takip etmeniz gerekmektedir.

BRITISH COUNCIL sözlü sınavı kaçıranlardan sorumlu değildir.

Online başvuru formuna yüklediğiniz fotoğraf test sonuç raporunda kullanılacaktır.

Yükleyeceğiniz fotoğraf aşağıdaki kurallara uygun olmalıdır.

Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü ve gözleri kameraya dönük olmalı.

Fotoğrafı çekilen kişinin yüzü fotoğraf alanının yaklaşık %50’sini kaplamalı.

Fotoğrafı çekilen kişinin gözlük nedeniyle gözleri net olarak belli olmuyorsa, gözlük çıkarılmalı.

Fotoğraf bmp, jpg, jpeg veya png dosyası olarak yüklenmeli.

Fotoğraf net olmalı, 10 KB’ı geçmemeli, açık renk fon kullanılmalı.

IELTS Hakkında Detaylı Video Anlatım Bilgi