PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ Proficiency Hazırlık Atlama Sınavı Kursu

ODTÜ İngilizce hazırlık atlama sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca dört aşamalı seviye belirleme sınavı uygulamaktayız.  Seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının dinleme, anlama, okuma, not tutma ve yazma becerisi net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Eğitimlerimiz ODTÜ hazırlık atlama sınavına girecek olan öğrenciler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi Proficiency sınavı formatına yönelik teknikler ve katılımcıların muafiyet sınavının reading, writing ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı programlarımız konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından yürütülmektedir.

Orta Doğu Teknik Üniversitesi ODTÜ Hazırlık Atlama Sınavının İçeriği:

ODTÜ Hazırlık atlama sınavı sabah ve öğleden sonra olmak üzere 2 oturum şeklindedir. Sınav toplam dört bölümden oluşmaktadır.

Sınavın birinci sabah oturumu çoktan seçmeli 60 sorudan oluşmakta ve 2 bölüm içermektedir. Dinlediğini Anlama bölümü toplam 30 soru 30 puan değerinde, Okuma bölümü toplam 30 soru  30 puan değerindedir.

Sınavın birinci bölümü olan sabah oturumunun süresi yaklaşık 120 dakikadır.

Sınavın öğleden sonra oturumu 2 bölüm içermektedir. Birinci bölüm Dilin Kullanımı 20 puan değerinde, İkinci bölüm Not Tutma ve Yazma 20 puan değerindedir.

Sınavın ikinci bölümü olan öğleden sonra oturumunun süresi yaklaşık 120 dakikadır.