PROFICIENCY
Dünya Dilleri Merkezi farkıyla üniversite hazırlık atlama sınavı kursu. Türkiye'nin en çok tercih edilen dil okulunda PROFICIENCY sınavına hazırlanın. Türk ve yabancı öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla sınava hazırlanabilirsiniz.

Süleyman Şah Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavı Kursu

Süleyman Şah Üniversitesi İngilizce hazırlık atlama Proficiency sınavına yönelik hazırlık eğitimlerine katılacak olan öğrencilerimize başlıca seviye belirleme sınavı uygulamaktayız. Seviye belirleme sınavı sonrasında katılımcının dilbilgisi, reading, writing, listening, düzeyi verilecek olan bir test ile net bir şekilde belirlenir.

proficiency kurslari

Eğitimlerimiz Süleyman Şah Üniversitesi hazırlık atlama sınavına girecek öğrenciler için özel olarak hazırlanmaktadır.

Süleyman Şah hazırlık atlama Proficiency sınavı formatına yönelik teknikler ve katılımcıların muafiyet sınavının reading, writing ve listening bölümlerinden maksimum düzeyde skor almaları hedeflenmektedir.

Hazırlık atlama sınavı Proficiency eğitimlerimiz konusunda uzmanlaşmış akademik başarısı tescilli öğretim üyelerimiz tarafından verilmektedir.

Süleyman Şah Üniversitesi Hazırlık Atlama Sınavının İçeriği: 

Süleyman Şah Üniversitesi’ne ilk defa kayıt yaptıran öğrenciler, kayıt yaptırdığı öğretim yılının başında, Yabancı Diller Bölümü tarafından düzenlenecek olan yabancı dil seviye tespit sınavına (Placement Test) tabi tutulurlar.

Seviye tespit sınavından alınan sonuca göre, B2 seviyesinde puan alan öğrenciler, yeterlilik sınavına (Proficiency Test) girmeye hak kazanmış olurlar. Yerleştirme sınavı sonucunda B2 seviyesinin altındaki herhangi bir seviyede çıkan öğrenciler ise yeterlilik sınavına giremezler. Bu öğrenciler aldıkları puana uygun seviyedeki sınıflarda derslere devam ederler.

Öğrencilerin yabancı dil seviye tespit sınavı başarısı yüz tam puan esas alınarak belirlenir. Bu sınavdan 70 ve üzerinde puan alan öğrenciler yabancı dil hazırlık sınıfından muaf tutularak lisans programlarına başlama hakkı elde ederler.