Rusça
Dünya Dilleri Merkezi Farkıyla Rusça Öğrenin. Rusça, Türkiye'nin En Çok Tercih Edilen Dil Okulunda Öğrenilir. Türk ve Rus öğretmenler eşliğinde, grup veya özel ders programlarıyla Rusça öğrenebilirsiniz.

Rusça Kursu Dil Eğitim Sistemi ve Fiyatları

Rusça eğitimlerimiz alanında uzman en az 5 yıllık deneyim ve tecrübeye sahip Rus öğretmen kadromuz tarafından düzenlenmektedir. Eğitimler dil öğretimi için gerekli tüm teknik donanımlara sahip modern sınıflarda verilmektedir. Rusça Kursu programlarımıza katılan öğrencilerimizin bireysel gelişimleri takip edilerek bu konuda geri bildirim yapılmakta, ihtiyaç duyulması halinde bireysel çalışmaları destekleyici ek materyaller sunulmaktadır.

rusca kursu

Rusça Eğitim Programı Hakkında Bilgi

Dünya Dilleri Merkezi öğrenci merkezli yaklaşımı ve modern yöntemlerle işlenen dersleriyle (okuma-anlama, dinleme-anlama, yazılı-anlatım, sözlü anlatım ve konuşma) olmak üzere dört dil yetisinin geliştirilmesini hedeflemektedir.

Rusça Düzeyi Kur Sınav Sertifikaları ve Uluslararası Sınavlar

Her kur sonunda Rusça kur bitirme sınavı yapılmaktadır. Bir sonraki kura devam için başarı notunun en az 60 olması gerekmektedir. Başarılı olan öğrencilere Dünya Dilleri Merkezi tarafından ulaşılan Rusça seviyesini belirtir “Sertifika” verilmektedir. Sertifikalarımız Milli Eğitim Bakanlığı onaylıdır.

Katılmış olduğu seviyeyi tamamlayan öğrencilerimiz kur bitiminde Okan Üniversitesi'nde düzenlenen uluslararası geçerliliğe sahip TORFL sınavlarına ücret karşılığında girebilir ve TORFL Sertifikası elde edebilirler.

Rusça Kursu Eğitim Programı Seviyeleri

A1 / A2 / B1 / B2 seviyelerinde her dönem Rusça eğitim programları açılmaktadır. Talep edilmesi durumunda C1 ve C2 seviyelerinde de program açılmaktadır. Rusça eğitimlerimiz toplam 6 kurdan oluşmaktadır. 1 kur 2,5 ay olup 60 saat sürmektedir. Her bir ders süresi 50 dakikadır. TORFL sınavına yönelik eğitimler Rus öğretmenlerimiz tarafından birebir özel ders şeklinde verilmektedir.

Başlangıç Seviyesi 1

Daha önce Rusça eğitimi hiç almayan ya da çok az Rusça bilgisine sahip öğrenciler için uygulanır. Başlangıç kuru sonunda kişinin gramer bilgisi gelişir, hafif seviyede dili konuşabilir ve yazabilir. Örneğin, selamlaşma - vedalaşma, kendini tanıtabilme, yön tarifi, öneri yapabilme, kabul ve ya reddedebilme, olumlu ya da olumsuz fikir verme.

Başlangıç Seviyesi 2

Kişi temel Rusça eğitimi almış ve belli oranda artık konuşabilen, gramer bilgisinede sahip durumdadır. Kur sonunda öğrencinin günlük konuşmaları kısa cümleler şeklindedir. Örneğin, duygu-düşüncelerini ifade edebilme, kültürel etkinliklerle ilgili bir makaleyi anlayabilme, tavsiye verebilme, verilen bilgilerle bir hikaye yazabilme, mektup yazabilme.

Orta Seviye 1

Başlangıç seviyesinin gerekli eğitimini tamamlamış ve Rusçayı belli sınırda akıcı ve bilinçli konuşabilen öğrenciler içindir. Kur sonunda öğrenciler bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla kısa konuşmalar yapabilir. Örneğin, karmaşık cümleleri kullanmaya başlayabilir, okuduklarını orta düzeyde anlayabilir, zevklerinden bahsedebilir, geçmişteki bir olayı yazabilir, sanat hakkındaki kısa bir makaleyi anlayabilir, bir reklam ve ya şarkıyı anlayabilir.

Orta Seviye 2

Rusça dilini belli sınırlarda bilinçli olarak konuşabilen öğrenciler içindir. Kur sonunda öğrenci bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla konuşabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler. Örneğin, sevincini anlatabilir, memnuniyetsizliğini belirtebilir, izlenimlerini aktarabilir, şikayet edebilir, gazete yazılarını anlayabilir, kısa yazılar yazabilir, bir internet sitesindeki bilgileri anlayabilir, tartışmaları takip edebilir.

İleri Seviye 1

Orta-Üst düzey için gerekli eğitimi tamamlayabilen ve Rusça dilini iyi derecede kullanabilen öğrenciler içindir. Kur sonunda öğrenci bir çok farklı konu üzerinde yabancılarla kolaylıkla konuşabilir, uzun anlamlı cümleler kurabilir, orijinal kitapları okuyup anlayabilirler, iletişim kurmada zorluk yaşamalar.

Örneğin, hobilerinden bahsedebilir, açıklayıcı yorumları anlayabilme, kişisel tercihlerini anlatabilir, telefonda konuşabilme, bir fikre karşı savunma yapabilme, her yönüyle dili anlayabilme, doğrudan sanal ortamda karşılıklı konuşma yapabilme, değimleri anlamak, bir metnin geçiş noktalarını anlayabilmek, yazılı ya da sözlü bir söylem gerçekleştirebilme.

İleri Seviye 2

İleri kur sonunda öğrenci yabancılar ile her konu üzerinde konuşabilir, tartışabilirler. İletişimde problem yaşamazlar. Örneğin, kısa metrajlı bir filmin hikayesini çok iyi anlayabilme, söz alabilme, konuşma yapabilme, birinin konuşmasını engelleyebilme, politik-ekonomik bir tartışmanın özetini anlayabilme, görsele dayalı deyimleri kullanabilme, kendini savunabilme, verilenlerden yola çıkarak bir senaryo yaratabilme, bir televizyon eleştirisini anlayabilme, bir konuşmanın özetini anlayabilme, konuşmaları özetleyebilme, niyet mektubu yazıp anlayabilme, bir tabloyu kendi yorumuyla anlatabilme, bir durumun komik yönlerini anlayabilme.