Öğrenci Yorumları
Öğrencilerimizden Gelen En Son Yorumları Okuyun

IMG 20180729 211643 898

At first, I tought I will never be able to receive a benevolent mark from IELTS. In spite of my pessimism, my teacher did his best to improve my english skills. Each week we tried something more challenging to see whether I show progress. The best part of being a student in DDM is feeling comfortable because you always know that they care about you and their greatest aim is to observe the smile on your face after you realize that you improved your language. Moreover it, was absolutely magnificent to experience the remarkable change throughout two years. Learning and improving the language skills happen not directly. Rather than a sudden variance, it reflects itself into daily life. That was the method the teachers used for me due to the fact that when it comes to academic speeches, it is necessary to have knowledge about some specific areas such as politics and education system. Therefore, DDM helps you not only about the language but also about the liberal education. All in all, by courtesy of my teacher, I could succeed in the IELTS test, which used to be totally scary for me. My IELTS score was 7.5, as we thought before I took it and once again I would like to thank to DDM team sincerely for their undeniable efforts.

Ece ERALP

testdaf ogrenci yorumu roya atashi

Kimya mühendisliği öğrencisiyim. Yüksek lisans eğitimimi Almanya’da devam ettirmek istedim. Kısa bir sürede Almanca öğrenip TESTDAF sınavına girmem gerekiyordu. Normal Almanca kurslarıyla o kısa sürede halledebileceğim bir şey değildi.

Özel ders veren kurumları araştırırken DDM ile tanıştım. Sıfırdan başlayarak Gülten hocadan 3 ay özel ders aldım. Kısa bir süre sonra TESTDAF sınavına girdim ve TDN4 alabildim.

Tercihimden dolayı çok mutluyum.Gülten hoca ve DDM ailesine sonsuz teşekkür ederim.

Roya Saei Atashi

ali feyyaz

Dünya Dilleri Merkezi Bağdat Caddesi şubesinde Gülten Hoca‘dan 24 saat Almanca TESTDAF eğitimi aldım. Gülten Hocam bu süreçte özverisini ve desteğini esirgemedi, sistematik ve düzgün biçimde sınava hazırlanmama yardımcı oldu.

Bu sayede 20.02.2018 tarihinde girdiğim TESTDAF sınavından TDN4 skor elde ettim. DDM ve Hocama teşekkür ederim. Sınav sonuç belgemi de ekte dikkatinize sunarım.

Saygılarımla,

Ali Feyyaz Gül

nil fransizca yorum

1.5 ay önce Dünya Dilleri Merkezi Bağdat Caddesi şubesinde ana dili Fransızca olan (native speaker) Bernadette Hoca'dan özel ders almaya başladım. Bu dile sıfırdan başlayan birisi olarak kısa sürede gösterdiğim gelişmeden çok memnun kaldım.

Bernadette Hoca son derece içten, samimi ve işinin ehli bir hanımefendi olup uzun yıllar boyunca Türkiye'de yaşamış olmasının etkisiyle Türkçe'ye de Fransızca'ya da oldukça hakim. Ek olarak dersleri o kadar kapsamlı ki, derslerde sadece Fransa'da konuşulan Fransızca'yı öğretmekle kalmıyor, aynı zamanda Fransızca'nın yoğun olarak konuşulduğu Belçika ve İsviçre gibi ülkelerde kullanılan Fransızca terimlere de yer veriyor.

DDM Bağdat Caddesi şubesindeki deneyimimi bütünsel olarak değerlendirdiğimde, kayıt aşamasında temasa geçmiş olduğum eğitim koordinatörümüz Melike Hanım ihtiyacım olan her zamanda bana son derece nazik ve profesyonel bir şekilde yardımcı oldu.

Nezih ve kurumsal bir ortamda dil öğrenmek isteyen herkese DDM Bağdat Caddesi şubesini tavsiye ederim.

Nil BİLGEN